Огляд MIDI-клавіатури M-Audio Keystation 49 MKII
M-Audio Keystation 49 MKII – це MIDI-клавіатура початкового рівня для роботи з віртуальними інструментами, розроблена для музикантів і продюсерів. M-Audio Keystation 49 MKII являє собою легкий і міцний MIDI-контролер, який підходить як для студійної роботи, так і для подорожей.
M-Audio Keystation 49 MKII складається з 49 повнорозмірних синтезаторних клавіш, чутливих до швидкості натискання, кількох кнопок, двох рухомих коліс і одного фейдера, які дають змогу розширити можливості цього MIDI-пристрою.
Зовнішній вигляд
Легкий і міцний корпус пристрою, а також його компактність і приємний дизайн свідчать про те, що він чудово підійде для продюсерів, які змушені працювати в домашніх умовах або постійно змінюють місце дислокації. Цей контролер має згладжені кути. На лицьовій панелі бачимо назву пристрою, з лівого боку від клавіатури – 11 функціональних клавіш, 1 фейдер гучності та два колеса: Pitch (висота тону) і Modulation (модуляція).
Функціональні клавіші розбиті на групи:
– Професійні маніпулятори;
– Кнопка «Додаткові функції» (Advanced);
– Кнопки зміщення на октаву вниз / вгору (Octave).
Позаду розташовано перемикач увімкнення / вимкнення (Power), роз’єм для підключення педалі (Sustain) і USB роз’єм для підключення пристрою до комп’ютера.
Знизу розташований серійний номер і країна виробник.
Розмір пристрою в міліметрах – 815 х 190 х 70, вага – 2,1 кг.
Загалом дизайн MIDI-клавіатури приємний без зайвих «наворотів».
Органи управління
На лицьовій панелі Keystation 49 MKII розташовані:
– 49 повнорозмірних синтезаторних клавіш, які складають 4 октави (цього цілком достатньо для «електронного» продюсера);
– клавіші-маніпулятори;
Чомусь компанія M-Audio не дає інструкцій по роботі з цими клавішами. На офіційному сайті я не знайшов потрібної мені інформації. Що стосується самого мануала, то його просто немає. Мабуть, виробник не вважав за необхідне писати новий мануал і залишив старий для молодшої моделі, де ці клавіші просто відсутні.
– фейдер гучності;
– функціональна клавіша Advanced, що дає змогу перемикати клавіатуру в режим редагування. У цьому разі клавіші клавіатури відповідають написам на лицьовій панелі (над кожною клавішею). У режимі редагування чорні клавіші використовуються для вибору функції, а білі – для введення даних і вибору каналів.
– клавіші транспонування на октаву вверх / вниз;
– колесо зміни висоти тону Pitch;
– колесо модуляції Modulation.
Особливості MIDI-клавіатури M-Audio Keystation 49 MKII
– легкість і простота використання;
– живлення через USB роз’єм;
– підтримка операційних систем Windows XP, Vista, 7, 7, 8 і Mac OS;
– можливість iOS підключення з Apple iPad Camera Connection Kit.
Комплект постачання
– MIDI-клавіатура M-Audio Keystation 49 MKII;
– USB шнур;
– комплект віртуальних інструментів при реєстрації продукту на офіційному сайті (Xpand!2 by AIR Music Tech; Eighty Eight Ensemble by SONiVOX).
Особиста думка
M-Audio Keystation 49 MKII – це чудовий вибір для «електронних» продюсерів. Простий дизайн. Нічого зайвого. Немає додаткових контролерів або педів. MIDI-клавіатура проста у використанні і не потребує драйверів. Попре те, що цей пристрій має синтезаторну механіку, клавіші досить пружні та не бовтаються. Чутливість клавіш до натискання – дуже хороша. Хоч модель і є бюджетною, проте конструкція має досить надійний вигляд. Мінусом є відсутність повноцінної інструкції. Але з огляду на те, що основним завданням цієї клавіатури є написання MIDI партій, а не живе виконання на великій сцені, то цей девайс заслуговує найвищих похвал (з огляду на його вартість).
Коментарі: 1
У меня раритетная MIDI – клавиатура KAWAI MDK 61-II. Несмотря на солидный возраст (снята с производства еще в 1997 году), прекрасно работает. В пару к ней не менее раритетный тонгенератор YAMAHA TG – 100.