Що таке аудіоформат
Аудіоформат – це формат запису музичного файлу (аудіоданих) для його подальшого використання та зберігання на комп’ютері або інших носіях інформації.
Аудіоформат визначає особливості запису, подання та структурування звукових даних.
Є три основні групи подання звукових даних (музичних форматів):
- Без стиснення
- Стиснуті без втрат
- Стиснуті з втратами
Аудіоформати без стиснення
WAV (MicrosoftWave) – формат представлення аудіоданих без втрат, що є найточнішим відтворенням записаного звуку. Цей формат використовується для запису CD дисків із частотою дискретизації 44,1 кГц і квантуванням 16 біт.
AIFF (Audio Interchange File Format) – формат подання аудіоданих без втрат, розроблений компанією Apple Computer, який найчастіше використовують на комп’ютерах Apple Macintosh.
Аудіоформати стинуті без втрат
FLAC (FreeLosslessAudioCodec) – вільний формат призначений для стиснення аудіоданих без втрат. На відміну від форматів без стиснення займає значно менше місця на жорсткому диску при збереженні якості звуку. Має підтримку в багатьох медіапрогравачах.
APE (Monkey’s Audio) – формат для стиснення цифрового звуку без втрат спеціально для платформи Windows. Займає приблизно вдвічі менше місця на жорсткому диску, ніж WAV, за бітрейту від 700kb/ps.
ALAC (AppleLosslessAudioCodec) – вільний кодек для стиснення звуку без втрат від компанії Apple. Дані цього кодека зберігаються в MP4 контейнері та мають розширення .m4a.
OFR (OptimFROG) – кодек стиснення без втрат від Florin Ghido.
TTA (True Audio) – вільний кодек для стиснення без втрат, що працює в реальному часі.
TAK (Tom’s verlustfreier Audio Kompressor) – аудіокодек для стиснення без втрат з високою швидкістю кодування і ступенем стиснення від розробника Thomasa Beckera.
WV (WavPack) – універсальний аудіокодек для стиснення без втрат з ефективністю стиснення 30-70 %.
WMA (WindowsMediaAudio 9 Lossless) – аудіокодек для стиснення без втрат від Microsoft.
Аудіоформати стиснуті з втратами
MP3 (MPEG-1/2/2.5 Layer 3) – найпоширеніший аудіоформат кодування з втратами. Використовується у всіх операційних системах і практично на будь-яких програвачах і плеєрах.
OGG (Vorbis) – аудіоформат стиснутий без втрат розроблений спільнотою Xiphophorus, який використовується з 2002 року. Може бути використаний на будь-якій операційній системі.
WMA (WindowsMediaAudio) – ліцензований аудіоформат від компанії Microsoft для трансляції та зберігання звукових даних.
AAC (Advanced Audio Coding) – запатентований формат представлення аудіоданих з меншою втратою в якості, ніж MP3 за однакового обсягу. AAC один із найякісніших у цій групі.
MPC (MusePack) – аудіоформат, що займає проміжне місце між другою і третьою групою. Якість MPC значно вища за MP3.
VQF (Interleave Vector Quanization) – формат представлення аудіоданих, розроблений в Японії. Займає менше місця на жорсткому диску, ніж MP3, але процес кодування більш вимогливий до ресурсів.
Це основні формати подання аудіоданих.
Коментарі: 7
Краткость – сестра таланта. =) Если кому хочется поподробнее про аудиоформаты FLAC и MP3: https://hamsterilla.ru/audioformaty-mp3-i-flac-ispolzuem-gramotno/
Масса полезной информации для любителей музыки!
Поздравляю с днем влюбленных,
Упоенных, озаренных
Чувствами прекрасными,
Самыми всевластными.
Дай вам Бог не расставаться,
Вечным счастьем наслаждаться!
Мне очень понравилась Ваша статья, было интересно. Автору спасибо, удачного написания статей.
Познавательная статья. А вот так живешь, слушаешь музыку в наушниках очень среднего качества и даже не задумываешься, что , оказывается и от аудиоформата зависит немало.
Удачи и с праздником!
Хорошая позитивная статья !!! С праздником !!! Удачи во всех начинаниях!!! И много много любви!!!
Большое спасибо за интересную информацию! Желаю удачи!