Основні стилі електронної музики
Електронна музика – це музика, створена за допомогою електронних інструментів (синтезатори, семплери, драм-машини, секвенсори тощо). Найчастіше для створення такої музики використовуються спеціалізовані комп’ютерні програми (FL Studio, Cubase, Ableton Live, Logic та ін.).
Електронна музика використовує звуки, які синтезуються за допомогою електронних технологій.
На сьогоднішній день електронна музика включає в себе безліч напрямків і їх кількість постійно зростає
Давайте розглянемо найпопулярніші стилі електронної музики на сьогоднішній день.
Основні стилі електронної музики
Транс – напрям електронної музики, особливістю якого є присутність у композиції гармонійної бас партії та глибокої ритмічної мелодії, що занурює слухача в стан трансу (створює відчуття невагомості та відстороненості). Цей напрям клубної танцювальної музики має безліч підстилів, відмінності між якими дуже тонкі. Найпопулярніші з них: Progressive, Uplifting, Melodic, Vocal, Tech, Dream, Psychedelic, Goa, Balearic, Classic.
Хаус – напрямок електронної клубної музики, що відрізняється від трансу простими танцювальними мелодіями, які циклічно повторюються. Цей стиль поєднує в собі елементи соулу і диско. Популярні підстилі хауса: Progressive, Tech, Electro, Acid, Garage, Deep, Vocal, Minimal, Hard.
Техно – стиль електронної музики, основою якого є синтетичні, багаторазово повторювані мелодії, схожі на звуки машин. Це основний стиль рейв паті. Популярні підстилі техно: Detroit, Minimal, Acid, Dub, Hard, Deep, Schranz.
Драм-н-бас (джангл) – стиль електронної музики, основними елементами якого є ламаний ритм, темп у середньому 170-180 ударів на хвилину і соковитий бас, що виділяється. Підстилі драм-н-басу: Liquid funk, Soulful, Intelligent, Neurofunk, Ragga-jungle, Jump Up, Oldschool jungle, Clownstep, Drumfunk, Mainstream, Techstep тощо.
Даунтемпо – напрям електронної музики, що характеризується повільним темпом і ламаним ритмом, а також має виражену структуру у вигляді лупів. Основні підстилі: Chill-out, Lounge, Dub.
Ембієнт – напрям електронної музики, в основі якого лежать темброві модуляції звуку. Цей стиль створює атмосферну, обволікаючу, фонову і ненав’язливу музику. У ньому може як бути присутнім, так і відсутнім яскраво виражений ритм.
Брейкбіт – стиль електронної музики, основою якого є ударні партії та ламаний ритм.
Електро – стиль електронної музики, створений групою Kraftwerk, який досяг піку популярності в 1982-1985 роках. Цей стиль вирізняється ламаним ритмом, використанням аналогового звуку з домішкою великої кількості ефектів (ділей, реверберація, обробка вокалу вокодером) і застосуванням драм-машини Roland TR-808.
Індастріал – стиль електронної музики, в основі якого лежить особлива естетика механічних звуків і виражена експериментальність.
Нью-ейдж – стиль електронної музики, завданням якого є релаксація, стимулювання творчості, створення позитивних емоцій. Здебільшого використовується для створення фону під час занять йогою та іншими гімнастиками, а також для зняття стресу.
Хардкор – стиль електронної музики, в основі якого лежить використання бочки з ефектом і спотворених механічних звуків.
Сінтіпоп – напрям електронної музики, основою якої є синтезаторні партії.
Це основні стилі електронної музики, які найчастіше можна почути на танцмайданчиках, фестивалях, рейвах, у клубах і з екранів телевізорів.
Коментарі: 5
Из всех вышеперечисленных стилей мне нравятся Нью-эйдж и Транс.
Благодаря вашей статье узнала много нового и интересного!
Электронная музыка разнообразна, мне по душе Транс и Хаус.
Спасибо за информацию, не думала что так много стилей электронной музыки.
Как всё интересно, ну точно – век живи, век учись…
Спасибо за интересную и подробную информацию.