Створення електронної музики

Семплерний синтез

Семплерний синтез – це синтез звуку, заснований на відтворенні попередньо записаних семплів. При цьому слід зазначити, що дані семпли відтворюються відповідно до налаштувань синтезатора. Якщо необхідно змінити висоту тону семпла, змінюється швидкість його відтворення. У цьому випадку для збереження природності тембру використовується кілька записів звуку через певні інтервали.

Одним із перших синтезаторів, заснованих на цьому методі синтезу, є Mellotron – поліфонічний клавішний інструмент, розроблений в Англії в 1960-х роках. У цьому синтезаторі семпли записувалися на магнітні стрічки, звідки, згодом, і відтворювалися. Кожна клавіша відповідала певному семплу на магнітній стрічці. Також була можливість використання магнітних стрічок з різними семплами, як одноголосними, так багатоголосними.

Mellotron

Семплерний синтез дозволяє отримувати природне звучання живих інструментів (рояль; гітара; саксофон тощо). Однак цей метод синтезу вимагає великого обсягу оперативної пам’яті та значного місця на жорсткому диску. Зазвичай, для зниження навантаження використовується зациклювання фази утримання (sustain), яка повторюється при утриманні клавіші.

Варто відзначити, що природність звучання при семплерном синтезі зберігається лише в тому випадку, якщо семпли відтворюються в тому вигляді, в якому вони були записані.

Синтезатори, які використовують семплерний метод синтезу, називаються ромплерами. Ромплери мають свій банк семплів, на основі яких формується звучання. Кожна клавіша відповідає певному семплу у банку.

Одним з яскравих представників семплерного синтезу є Nexus. Цей ромплер має велику кількість різних банків. Кожен окремо взятий пресет можна відредагувати під себе – змінити огинаючу; параметри фільтрації; додати ефекти. Завдяки цьому, звук можна змінити кардинально. Nexus не вимогливий до ресурсів комп’ютера, що є ще однією його перевагою.

Nexus

Ще одним популярним інструментом, в основі якого лежить семплерний синтез, є Omnisphere. Цей плагін включає величезну кількість різних семплів загальним об’ємом в 40 Гб. Продюсери характеризують звучання Omnisphere як “жирне”, “соковите”, “круте”. Даний інструмент має можливості змішування семплів і звукових хвиль, а також їх фільтрації, модуляції, додавання ефектів та інше.

Omnisphere

11. 07. 2024
0

Подписывайся на новые статьи:

Додати свій коментар.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Наверх

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: