Запис семплів
Запис семплів або семплювання – це процес оцифрування коротких звукових фрагментів.
В епоху цифрових технологій семплювання набуло величезного поширення. Жоден саунд продюсер не може обійтися без семплів. Вони здатні спростити роботу і надати вашій композиції більшої реалістичності. У будь-якому треку, який розкручується на радіо, телебаченні або грає в клубі, присутня досить велика частка семплів. Найчастіше – це бочка, робочий барабан, різноманітні перкусії та тарілки.
Думаю, для кожного музиканта настає такий момент у житті, коли хочеться записати щось своє, створити свою власну бібліотеку семплів. І тут існує кілька способів:
- запис семплів у студії;
- запис семплів у польових умовах;
- семплювання цифрових синтезаторів.
Запис семплів у студії
Семплірування в студії дає змогу записувати реальні музичні інструменти (клавішні, струнні, ударні тощо) з максимальною якістю. Уся причина в тому, що студійні приміщення мають хорошу звукоізоляцію і необхідне обладнання для обробки музичного матеріалу.
У домашніх умовах за правильного підходу до запису можна досягти дуже непоганих результатів. Для цього необхідно мати, щонайменше, один, якісний звукознімач (конденсаторний мікрофон), преамп (підсилювач), зовнішню професійну звукову карту і необхідний софт (Adobe Audition, Sound Forge, WaveLab, Cubase, Sonar або інший музичний редактор). Крім того, варто використовувати додаткові засоби для обробки сигналу (компресор, нойсгейт та ін.).
Запис семплів у польових умовах
Запис семплів у польових умовах дає змогу створювати бібліотеки звуків природи, механічних звуків, різних шумових ефектів тощо. Якість запису таких семплів значно нижча, проте ця методика стає досить популярною через свою незвичність. Такі семпли, найчастіше, використовуються як ефекти або фонові звуки.
Для того, щоб мати можливість записувати семпли реальних звуків вам необхідно буде обзавестися портативним рекордером (диктофоном), здатним записувати звук у форматі 24 біт 44,1 кГц. Великою популярністю користується лінійка диктофонів серії H від компанії Zoom (H2n, H4, H4n). Також варто придивитися і до інших виробників, таких як Yamaha.
Хочу зазначити, що після того як ви записали необхідні набір звуків на такий пристрій, варто приділити особливу увагу редагуванню.
Семплірування цифрових синтезаторів
Принадність цієї методики полягає в тому, що вам не потрібно купувати дороге обладнання для того, щоб отримати якісний запис. Весь процес семплювання здійснюється за допомогою програмних інструментів. Таким чином, сигнал іде найкоротшим шляхом (дивимося малюнок нижче).
Мінус такого запису полягає в тому, що ми не маємо можливості записувати звуки живих інструментів. У такий спосіб можна засемплювати лише синтетичні звуки.
Але якщо замість синтезатора використати інструмент із закладеною бібліотекою семплів (Omnisphere або MusicLab RealGuitar), то ми можемо засемплювати інструмент, що ґрунтується на тих самих семплах, та отримати досить реалістичний і оригінальний звук. Забавно, чи не так.
Запис семплів – це черговий виток розвитку продюсера. Використовуйте всі можливі способи для створення своєї власної бібліотеки семплів і ваші композиції стануть ще трішки оригінальнішими.
У наступних статтях я обов’язково ще повернуся до тем семплування і ресемплінгу, оскільки вони заслуговують на особливий розгляд.
Коментарі: 6
Очень интересно было узнать, как создается электронная музыка. Запись семплов – интересный процесс в творчестве музыкального редактора.
Как жаль, что я не знала об эом в прошлом году((( Сейчас бы уже голосами цикад что-нибудь записала)
Спасибо.
Посоветую подружке купить такой диктофон, она как раз на стадии выбора.
Эх, какая красота – эти диктофоны “Zoom”. Разбогатею – куплю себе такой. Сразу столько возможностей!
И мне этот диктофон понравился! Посоветую друзьям! Спасибо!
Спасибо за просвещение, теперь буду знать виды записи семплов. Воспользуюсь вашим советом и приобрету диктофон от компании Zoom, он мне очень пригодится в работе преподавателя.