Що таке гучність звуку
Гучність звуку – величина, що характеризує відносну силу звуку, сприйману людиною (суб’єктивна величина).
При створенні музики для визначення гучності зазвичай використовується рівень звукового тиску (дБ). Однак варто зазначити, що людина сприймає частоти по-різному. Тому для визначення гучності звуку варто застосовувати криві рівної гучності, які показують відмінність сприйняття людиною низьких, середніх і високих частот. З графіка зрозуміло, що низькі частоти сприймаються набагато гірше, ніж середні та високі.
Для того щоб людина відчула однакову гучність низьких і середніх частот, рівень звукового тиску низьких частот має бути істотно вищим.
Гучність звуку – величина відносна. Вимірюється вона у фонах і залежить від багатьох чинників: частота, рівень звукового тиску, тривалість тощо. Але як я вже зазначав, у музичному продакшні використовується такий параметр як рівень сигналу (рівень звукового тиску).
Гучність звуку є однією з трьох найважливіших (базових) величин, що впливають на якісне зведення треку (дві інші: панорама та еквалізація).
Гучність звуку відповідає за глибину розміщення інструментів у міксі. Тому використовуючи гучність можна одні інструменти висунути на передній план (ліди, бочка), а інші (менш важливі) – відсунути назад.
Якщо баланс інструментів у треку налаштований правильно, то звучання такого міксу буде набагато прозорішим і чистішим.
Не варто недооцінювати значення гучності звуку в музичному продакшні.