5 кращих безкоштовних VST аналізаторів спектру
Кожен музичний продюсер, який поважає себе, використовує плагіни для додаткового контролю звукового сигналу. Такі плагіни називаються аналізаторами. Існують VST аналізатори спектру, форми хвилі, фази, рівня тощо. Одним із найбільш часто використовуваних плагінів для аналізу сигналу є спектральний аналізатор. Він застосовується як на окремих каналах, так і на мастер-шині.
Я протестував кілька плагінів і відібрав 5 найзручніших, на мій погляд, аналізаторів спектра. Усі ці плагіни є безкоштовними, що дає змогу вільно використовувати будь-який із них у своєму продакшні.
Дедалі більше я приходжу до того, що безкоштовні плагіни нічим не гірші за свої платні аналоги і цілком дають змогу робити якісний саунд.
Якщо Ви використовуєте якісь інші аналізатори спектра, напишіть про це в коментарі. Я обов’язково протестую ці плагіни і, можливо, додам їх до цього переліку.
Отже, перейдемо, безпосередньо, до списку.
Voxengo SPAN
На мій погляд один із найкращих безкоштовних аналізаторів спектра. Саме його я використовую у своєму продакшні.
SPAN – це безкоштовний плагін на основі швидкого перетворення Фур’є (FFT) в реальному часі, з широкими можливостями налаштування під свої потреби.
У налаштуваннях цього аналізатора можна вказати необхідний нахил спектра, розмір блоку вибірки (точність відображення частот або ширину смуг), відсоток перекриття. Також цей плагін підтримує багатоканальний режим. Він може бути налаштований на відображення двох різних каналів або Mid/Side складової. Включає також вимірювач рівня сигналу, кореляційний вимірювач і блок відображення статистики сигналу (обмеження піків, RMS, запас рівня).
Voxengo SPAN має регульований вимір вихідного рівня (DBFS, K-система, LUFS).
Додаткові налаштування плагіна дають змогу швидко змінити зовнішній вигляд і колірну схему. Усі внесені зміни можна зберегти, використовуючи блок попередніх налаштувань.
Має платну версію Voxengo SPAN Plus
Blue Cat’s FreqAnalyst
Ще один чудовий плагін для спектрального аналізу. Завдяки своєму алгоритму роботи, він забезпечує високу плавність відображення сигналу навіть за дуже високої частотної роздільної здатності. Має безліч налаштувань для зручного моніторингу, як-от: аналіз окремо лівого і правого каналів або Mid/Side каналів, масштабований дисплей, користувальницький інтерфейс, що налаштовується, можливість використання пресетів, режими відображення пікових і середніх значень.
Blue Cat’s FreqAnalyst не навантажує процесор, особливо в режимі очікування, підтримує різні частоти дискретизації, має можливість MIDI-управління.
Має платну розширену версію Blue Cat’s FreqAnalyst Pro.
SpectrumAnalyzer SIR Audio Tools
SpectrumAnalyzer SIR Audio Tools – це аналізатор спектра з величезними можливостями. Навіть безплатної версії цілком достатньо для контролю всього міксу та окремих доріжок.
Цей плагін крім FFT аналізу пропонує режим, заснований на смугових фільтрах (Analog). Крім цього, в ньому є функція моментального знімка. Що дає змогу заморозити сигнал для порівняння його спектра зі спектром референса.
До основних переваг SpectrumAnalyzer можна, також, віднести регулювання роздільної здатності за часом, швидкість випуску, наявність вимірювача рівня, можливість використання пресетів тощо.
Має розширену версію SpectrumAnalyzer SIR Audio Tools Full Version
MAnalyzer
MAnalyzer – це плагін від компанії MeldaProduction. Він містить у собі спектральний аналізатор, вимірювач рівня і сонограму. Містить унікальні функції згладжування, нормалізації, налаштування високої роздільної здатності.
Цей плагін, також як і попередній, має функцію Freeze (знімок).
MAnalyzer має у своєму арсеналі безліч різних налаштувань, що дає змогу налаштувати цей аналізатор під свої потреби.
Єдиним недоліком цього плагіна в його безкоштовному варіанті я вважаю відсутність можливості збільшення розміру вікна плагіна.
Має платну версію
SpectrumAnalyzer Seven Phases
Цей плагін є найпростішим у моєму ТОП 5 аналізаторів спектра. Його робота заснована не на перетворенні Фур’є, а на використанні алгоритму банку фільтрів. Як написано на сайті розробника, ідея полягала в тому, щоб створити плагін, який нагадував старі аналогові аналізатори.
SpectrumAnalyzer Seven Phases має 1/3, 1/4 або 1/6 октавні режими, підтримку будь-якої частоти дискретизації, відображення піків сигналу і RMS, колірну схему, яку можна настроїти, і багато іншого.
Інші VST аналізатори спектра
Крім перерахованих вище плагінів я протестував ще кілька інших спектральних аналізаторів, серед яких DRAnalyzer – простий аналізатор, що містить лише 3 регулятори (Compensation, Input Gain, Speed). На мій погляд, DRAnalyzer дуже специфічно відображає спектр частот, що мені і не сподобалося в ньому.
Також, мною було протестовано плагіни Fre(a)koscope, MultiInspectorFree і деякі інші застарілі плагіни.
Усі Топ 5 плагінів у моєму списку придатні для використання і мають право на життя.
Напишіть у коментарі, який плагін для аналізу спектру використовуєте Ви.